————————————————————

Çok Satan
Organik Saf Tatlı Badem Yağı 30 ml

Organik Saf Tatlı Badem Yağı 30 ml

379.00 

Sarı Kantaron Yağı 30 ml

299.00 

Bodivi Saf Biberiye Yağı 10ml

369.00 
Aromaterapi yüzyıllar öncesine dayanan koku tedavisi olarak bilinen bir çeşit tedavi yöntemidir. Doğanın insanoğluna sunduğu güzelliklerden ilham alınarak ortaya çıkarılan aromaterapi, ruhen ve bedenen ortaya çıkmış çok sayıda hastalığa da çözüm sunar. Yaklaşık 6000 yıllık geçmişi bulunan aromaterapi günümüzde hala ilk günkü canlılığını koruyor. İnsan bedeni ve ruhunu iyileştirme konusunda oldukça etkili olan bu yöntemde farklı bitkilerden elde edilen aromaterapi yağları kullanılır. Bu yağların her biri bitkilerin, kök, yaprak ya da çiçeklerinden damıtılarak belli bir forma dönüştürülür. Bitkilerin dünyasında insan sağlığı için çeşitli ve çok sayıda şifa kaynağı vardır. Aromaterapinin temel prensibi de insana en yüksek faydayı sağlamasında yatar. Şehirleşme ve doğa ile iç içe olamama bazı hastalıkları ve ruhsal sıkıntıları da beraberinde getirir. Çalışırken sürekli olarak strese maruz kalan ve dinlenme olanağı bulamayan kişilerde problemler zamanla katlanarak çeşitli sağlık problemlerine yol açar. Aromaterapi sayesinde bedensel ağrı ve problemler dışında ruhen de rahatlama sağlanır. İnsanı sakinleştiren farklı aromaterapi yağları beynin en derin hücrelerine ulaşarak oradan vücudu rahatlatmaya başlar. Koku duyusu ve beyin kullanılarak aromatik yağlar yardımı ile rahatlayan ruh ve beden sayesinde aslında birçok hastalık da tedavi edilir.

Aromaterapi masajı nedir?

Aromaterapi yağları diğer esansiyel yağlardan farklı olarak organik ve doğal olmak zorundadır. Masaj yapılarak vücuda nüfuz ettirilen aromaterapi yağları doğal olduğu sürece bu yöntemden ileri düzeyde fayda sağlanabilir. Doğada her bitkinin iyi geldiği bir sağlık sorunu vardır. Sinüzit, baş ağrısı, vücut kasılması, sırt ve boyun ağrısı, bacak şişkinliği, kaygı bozukluğu, mantar enfeksiyonu, saçkıran, eklem ağrıları ve daha birçok problemi aromaterapi yağları kullanarak iyileştirmek mümkündür. Aromaterapi yetişkinlerde olduğu kadar çocuklarda da baş gösteren hastalıkların tedavisinde kullanılır. Aromaterapi yağları doğru masaj tekniği ve hareketler ile birleşince mucizevi bir şekilde birçok sağlık probleminin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Aromaterapi yağları özellikleri

Aromaterapi yöntemi ile ruhen ve bedenen daha zinde hissetmeniz için salonlara ya da güzellik merkezine gitmek zorunda değilsiniz. Bodivi aromaterapi yağları evinizde bile aromaterapi tedavisinden aynı faydayı elde etmenizi sağlayacaktır. Bodivi sağlıklı ve organik cilt bakım ürünleri üretme konusunda alanında en iyilerinden biridir. Aromaterapi yağları üretmek için kullandığı bitkiler organik ve doğal olup içeriğinde zararlı bileşenler ya da parfüm bulunmaz. Cilde zarar verecek ya da vermesi muhtemel hiçbir içerik Bodivi aromaterapi yağları ve diğer ürünlerinde bulunmaz. Soil Association organik sertifikasına uygun olarak ürünlerini organik ve doğal bileşenlerden üretir. Bitkilerin sağlıklı ve organik türlerini kullanarak üretilen sabit yağlar ve uçucu yağlar aromaterapi yönteminin yapı taşıdır. Aromaterapi tedavisini destekleyen Bodivi aromaterapi yağları sentetik yapılı değildir ve vücutla temas halinde herhangi bir reaksiyona da sebep olmaz. Bodivi, aromaterapi yağları olarak satılan ancak sentetik yağlardan öteye geçemeyen çok sayıda üründen farklıdır. Daha ucuz aromaterapi yağları üretmek için kimyasal içerikler kullanan firmalar aromaterapi yönteminin tedavi sürecini olumsuz etkiler. Organik ve doğal aromaterapi yağları ile yapılan tedavi hem kısa sürede etkisini gösterir hem de başka hastalıkları da önleyici işlev görür. Bu konuda daha etkili tedavi için Bodivi içerikler konusunda oldukça hassas davranır. Sadece içerikler konusunda değil üretim aşamasında hiçbir canlıya zarar vermeyip onları deney malzemesi olarak da kullanmaz. Bodivi % 100 cruelty free olup canlılar üzerinde deneme yapılmasına izin de vermez. Bulunduğu çevreyi ve ortamı daha da güzelleştirmek için çalışmalar yapan Bodivi, aromaterapi yöntemi ile güzelleşmek isteyen kişiler için de ideal ürünler üretir.

Aromaterapi yağları faydaları

Bodivi aromaterapi yağları sadece aromaterapi yöntemi ile hastalıkları iyileştirmek için üretim yapmaz. Aynı zamanda yüzü şekillendirmek ve daha canlı bir görünüm kazandırmak için kullanılan yüz yogasında kullanılacak sabit yağlar ve uçucu yağlar konusunda da oldukça başarılıdır. Saf kekik yağı, organik saf lavanta, limon otu, nane yağı, okaliptüs, paçuli, portakal, sedir ağacı, sığla yağı ya da çam terebentin gibi çok sayıda uçucu yağlar yüz yogasında da kullanılabilir. Bodivi sabit yağ olarak jojoba yağı, avokado yağı, kuşburnu yağı, tatlı badem yağı, saf soğuk pres organik hint yağı ve kantaron yağı gibi çok sayıda aromatik yağlar üretir.
Başa Dön
Sepete eklendi
Sepet
Kapat

Sepetinizde ürün bulunmuyor.