Gösterilen sonuç sayısı: 11

Sırala:

Doğada çeşitli yağ türleri elde edilebilecek çok sayıda ürün vardır. Bu yağ çeşitleri sabit yağlar ve uçucu yağlar olarak ayrılır. İnsanlığın uzun süredir kullandığı yağlardan biri olan sabit yağ faydaları fazladır. Sabit yağlar aslında uçucu yağlar gibi uçucu özelliklere sahip değildir. Sabit yağlar bitkilerin meyve ve tohumlarından sıcak pres yöntemi ya da soğuk pres yöntemi kullanılarak elde edilir. Bu yağlar içerisinde bitkisel sabit yağlar olarak bilinen ve sofralarda tüketilen zeytinyağı ve ayçiçeği yağı da bulunur. Sabit yağları elde etmek için kullanılan pres yöntemi yağdan elde edeceğiniz faydayı da artıracaktır. Soğuk sıkım yani soğuk pres yöntemi ile elde edilen sabit yağlar daha kaliteli ve etkilidir. Bodivi sabit yağ üretimi yaparken yağ kalitesinin artması için soğuk pres yöntemi tercih eder. Daha etkili yağ ortaya çıkmasına yardımcı olan bu yöntem sayesinde meyve ve tohumun içeriğinde bulunan doğal maddelere de zarar verilmemiş olur.

Sabit yağ nedir?

Sıcak pres ya da kimyasal çözücüler yardımı ile elde edilen sabit yağ işlem sırasında etkisinin bir kısmını yitirir. Belirli sıcaklıkta yağların yapısı bozulabilirken kimyasal çözücüler yararlı bileşenlerin yapısına da zarar verir. Ayrıca işlem sırasında yağ içeriğinde kimyasal ve sentetik bazlı bazı ürünler kalır ve bunlar cildinize ya da vücudunuza zarar verebilir. Aynı durum bitkisel sabit yağlar açısından da geçerlidir. Yemek yaparken ya da neredeyse tüketilen her türlü gıdanın içinde bitkisel sabit yağlardan olan ayçiçeği yağı veya zeytinyağı vardır. Bitkisel sabit yağlar elde edilirken kimyasal çözücüler ile yağ çıkarılıyor ise bu durumda yenilen her yiyecek sağlıksız hale gelir. Zaman içerisinde sentetik ya da kimyasal bazlı bu ürünlerin vücutta depolanması farklı hastalıklara davetiye çıkarır. Özellikle zeytinyağı alırken soğuk pres yöntemi ile elde edilenler tercih edilir. Çünkü sağlık açısından ve gösterdiği etki bakımından soğuk sıkım zeytinyağı faydası daha fazladır.

Aromaterapide kullanılan Sabit Yağlar Bodivi’de!

Sabit yağlar besin değeri açısından da oldukça faydalıdır. Sabit yağlar nelerdir ve hangi sabit yağlar kullanılır diye merak edebilirsiniz. Bunlar zeytinyağı, jojoba yağı, avokado yağı, kuşburnu yağı, tatlı badem yağı ve kantaron yağı gibi yağlardır. Bu yağların bir kısmı içilebilir özellikte olmasının yanında kozmetik sektöründe de çok fazla kullanılır. Özellikle zeytinyağı faydaları hem kozmetik sektöründe hem de gıda sektöründe saymakla bitmez. Saf soğuk pres zeytinyağının iyi gelmediği hastalık ya da iyileştirmediği cilt problemi neredeyse yoktur. Bodivi doğal ve organik nemlendirici ve besleyici bakım ürünü işlevi de gören zeytinyağını saf soğuk pres yöntemi ile damıtır. Soil Association organik sertifikasına sahip olduğundan zeytinyağı üretirken zararlı bileşenleri içerikten uzak tutar. Kimyasal ve sentetik ayırıcılar kullanmadan çok sayıda bitkinin meyvesinden ve tohumundan sabit yağlar elde eder. Saf soğuk pres organik hint yağı, soğuk pres organik zeytinyağı, saf kantaron yağı gibi yağları organik ve doğal yöntemler ile elde eder.

Sabit yağ satın almadan önce Bodivi sabit yağlar kategorisine göz atabilirsiniz. Bodivi aromaterapi yağları olarak da kullanabileceğiniz çok sayıda güzel kokulu sabit yağ üretir. Bodivi sabit yağ fiyatları üretilme yöntemi ve yağ kalitesi kıyaslandığında da birçok markadan daha uygundur.

Sabit yağ satın alırken sabit yağ fiyatlarına dikkat etmeden elde edilme yöntemlerine dikkat edin. Çünkü sabit yağ fiyatları uygun olan birçok ürün istediğiniz faydayı vermeyebilir. Cilt bakımında ve aromaterapide kullanılan tatlı badem yağı, jojoba yağı, avokado yağı gibi çeşitli yağlar organik içeriklere sahip olduğundan cildinize de zarar vermeyecektir. Jojoba yağı sadece cilt bakımında ve kozmetikte değil saç bakımında da etkilidir. Sabit yağlar saç, el ve vücut ile ayak bakımında etkileyici sonuçlar ortaya çıkarır. Cildi ferahlatır ve tazeler. Tatlı badem yağı da aynı şekilde saç uzaması, kırıkların azalması ve saç çıkmasını destekleyen bir üründür. Sentetik ve kimyasal bazlı ürünler kullanmak yerine Soil Association organik sertifikasına sahip Bodivi sabit yağları kullanabilirsiniz. Elde edildiği yöntem sayesinde birçok cilt bakım ürününden daha kısa sürede etkili sonuçlar verir. Çeşitli ve işe yaramayan ürünler almak yerine Bodivi uygun fiyatlı cilt bakım ürünleri ya da Bodivi sabit yağları kullanabilirsiniz.

 

Başa Dön
Sepete eklendi
Sepet
Kapat

Sepetinizde ürün bulunmuyor.