SSS

SSS
Asset 25

Ürünleriniz hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

Ürünlerimizin hiçbiri AB ve Türkiye’de geçerli olan yasal mevzuat gereği hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Tedarikçilerimizin de hayvanlara saygı duymanın önemi konusunda bizim gibi aynı şekilde düşünmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu linke tıklayarak ürünlerimiz içerisinde bulunan yağların ithal edilmekte olduğu firmanın Leaping Bunny sertifikasını görebilirsiniz. Leaping Bunny, bir markanın ürünleri için hayvan testlerini sona erdirme konusunda gerçek bir taahhütte bulunduğuna dair dünya çapında tanınan bir garantidir ve sertifikalı şirketler bu statüyü kazanmak için sıkı kriterleri karşılamalıdır.

Asset 25

Ürünleriniz etik ticarete uyuyor mu?

Mümkün olduğunca etik ve sürdürülebilir olmaya sürekli olarak çalışıyoruz. Mevcut uygulamalar iyileştirilebilirse, bunu %100 yapmanın bir yolunu bulacağız. Ürünlerimizin içerisinde bulunan yağların ithal edilmekte olduğu İngiltere’de bulunan toptancı firma üreticilerle ve çiftçilerle doğrudan ticaret yapmayı ve topluluk ticaretini teşvik eden ve birlikte çalıştıkları topluluklara fayda sağlayan tedarikçileri destekleyecek şekilde çalışıyor.

Asset 25

Bir ürünün gerçekten organik olduğunu nasıl anlarım?

Bir ürün gerçekten organikse, ürün üzerinde resmi bir logo görmelisiniz. Bu Soil Association, ECOCERT, Cosmos, Cosmebio vb. bir kuruma ait olmalıdır. Soil Association, Birleşik Krallık’ta organik sertifikasyonu konusunda önde gelen bir kurumdur. Ürünlerimiz içerisinde bulunan yağların ithal edilmekte olduğu İngiltere’de bulunan toptancının sahip olduğu Soil Associaton organik sertifikasını bu linke tıklayarak görebilirsiniz. 

Asset 25

Taşıyıcı yağ ile uçucu yağ arasındaki fark nedir?

Bir taşıyıcı yağ, bir bitkinin tohumlarından, kabuklu yemişlerinden veya meyvelerinden (lipit bakımından zengin) elde edilen bir yağdır. Esansiyel yağları cilde uygulamadan önce seyreltmek için kullanılırlar. Uçucu bir yağ, bir bitkinin çiçeklerinden, yapraklarından veya meyvelerinden elde edilebilir ve oldukça konsantredir. Çoğunlukla ayak tabanı, bilek ve şakak gibi masajda seyreltilerek veya havaya püskürtülerek kullanılırlar. Taşıyıcı yağlar hakkında daha fazla bilgiyi BURADAN okuyun. BURADAN uçucu yağlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Asset 25

Esansiyel yağları doğrudan cildim üzerinde kullanabilir miyim?

Uçucu yağlar oldukça konsantredir ve doğrudan cilde uygulanmamalıdır. Kullanmadan önce daima bir taşıyıcı / bitkisel veya baz yağ, butter veya krem ile seyreltin. Cildinize uygulamadan önce daima bir yama testi yapın. Bunun için dirseğinizin iç kısmına az miktarda ürün uygulayın, üzerini örtün ve 24 saat bekleyin. Tahriş olması durumunda yağı asla kullanmayın ve tıbbi yardım alın.

Asset 25

Ürünleriniz %100 doğal ve saf mı? Bunu nereden biliyorsunuz?

Tüm ürünlerimiz % 100 doğaldır. Gerek saf yağlarımızın ve gerekse karışım ürünlerimizin hiçbirine sentetik içerik eklenmemektedir. Ürünlerimiz içerisinde bulunan yağlar İngiltere’de Soil Association sertifikasına sahipler. Bu sertifika bu yağların %100 doğal ve saf olduğunu garanti etmektedir. 

Asset 25

Organik ve organik olmayan yağlar arasındaki fark nedir ve aslında doğal olan bir ürün aynı zamanda organik değil midir?

Doğal yağlar hiçbir şekilde değiştirilmemiştir, ancak bu mutlaka organik oldukları anlamına gelmez. Organik sertifikası, bitkinin izinsiz kimyasal ve böcek ilacı kullanılmadan yetiştirildiğinin ve sürecin her bölümünün ilgili sertifikalandırma kuruluşu tarafından denetlendiğinin garantisidir. Bu, satın aldığınız yağın yolculuğunun her adımında izlendiği anlamına gelir. UK Soil Association, organik ürünlerin sertifikasyonu konusunda Birleşik Krallık’taki en saygın kuruluştur.

Asset 25

Sızma, Rafine Edilmiş, Rafine Edilmemiş ve Soğuk Sıkım yağlar arasındaki farklar nelerdir?

– İşlenmemiş / Sızma / Saf / Rafine Edilmemiş Yağ:  Bu çeşit yağ, tam olarak tohumdan, bitkiden, yapraktan veya meyveden vb. preslenen hiçbir biçimde kimyasal işleme maruz bırakılmamış bir türdür. Bu çeşit yağlar genellikle rafine edilmiş emsallerinden daha koyu renktedir, tortu ve yağın kendisinden gelen bir koku içerirler. 

– Rafine Yağ: Basit bir ifadeyle, bir yağın kokusu ve içerisinde bulunan doğal tortunun giderilerek daha berrak, daha kokusuz bir yağ haline getirilmiş halidir. 

– Soğuk Sıkım: Soğuk preslenmiş yağlar, meyvenin tohumlarının veya kabuğunun ısıya matruz bırakılmadan mekanik olarak ezilip sıkıştırılması ile içerisinde bulunan yağın dışarı atılması uygulamasıdır. Yağ ısıya maruz bırakılmadığı için içerisinde bulunan değerli bileşenler bozulmadan saklanabilir.

Asset 25

Rafine etme süreci nedir?

Bitkisel Yağlar, katılar (çözülmeyenler), zamklar (lesitinler), serbest yağ asitleri (FFA) ve mumlar gibi safsızlık olarak adlandırılan bileşenlere sahiptir. Aynı zamanda yağların renk, koku ve tat gibi sahip olduğu bazı özellikler, de modern tüketiciler tarafından kozmetik amaçlı kullanımda safsızlık olarak görülmektedir. Bu safsızlıklar üreticiler tarafından bir dizi adımda çıkarılır. Bu sürece rafine etme süreci denilmektedir.

Asset 25

Sizden satın aldığım Shea Butter daha önce aldıklarım gibi değil onlar kokusuzdu bu ise kokuyor bozuk olabilir mi?

Bu sorunun cevabı bir üstteki soruda gizli. Satmakta olduğumuz Shea Butter, Kakao Butter ve Hindistan Cevizi Yağı gibi katı yağlarımız rafine edilmemiş yağlardır. Biz yağın sahip olduğu tüm faydalardan faydalanmanız için ürünlerin virgin yani saf hallerini size sunuyoruz. Daha önce satın aldığınız ürün rafine edilmiş yani koku ve diğer bileşenlerden arındırılmış olabilir. Bu koku ürünün bozuk olduğu anlamına gelmez.

Asset 25

Sizden bir önceki sefer aldığım yağ ile bu sefer gelen yağın renkleri farklı, neden?

Yağlarımızın tamamı doğal ürünler olduğundan, yağın rengi partiden partiye değişebilir. Toprak ve iklim farklılıkları gibi renk değişikliğine neden olacak birçok faktör vardır. Doğal olarak oluşan tortuların küçük parçacıklarının da yağ içerisinde görülebilmesi alışılmadık bir durum değildir. Buna rağmen satın aldığını ürünün kalitesi hakkında soru işaretleriniz var ise bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Asset 25

Sizden satın aldığım Shea Butter’ın içerisinde pütürlü bir hisse sebep olan kristalimsi bileşenler var. Acaba bozuk olabilir mi?

Shea Butter, yağ asitleri açısından çok zengindir ve sıcaklıktaki bir değişiklik, butter’ın dokusunu değiştirebilir. Shea Butter düşük bir erime noktasına sahiptir hemen hemen oda sıcaklığı civarında ve belirli bir sıcaklığa ulaştığında, ambalaj içerisindeki yağın bir kısmı erir ve sonra yavaşça katılaşır. Önce eriyip sonra tekrar katılaşan bu yağlar butter içerisinde küçük taneciklere, dolayısıyla pütürlü dokuya neden olur. Bu duruma kristalleşme adı verilir ve başta Shea Butter ve Hindistan Cevizi Yağı olmak üzere farklı bitkisel butterları etkileyebilir. Kristalleşme, butter eridiğinde ve ardından çok yavaş soğuduğunda meydana gelir. Yani bu bir bozulma değil doğal bir süreçtir.

Yine de Shea Butter’ınızı sürdüğünüzde cildinizde daha pürüzsüz ve ipeksi bir his tercih ediyorsanız, şu süper basit adımları izleyin:

– Shea yağını tamamen sıvı ve berrak olana kadar benmari usulü ısıtın.

– Tamamen eriyince buzdolabına veya dondurucuya koyun (çok daha hızlı soğuması için bir dondurucu öneririz).

– Shea tekrar sertleştiğinde, kullanmanız için hazır yumuşak bir butter bulacaksınız.

Asset 25

Yağlarınızı yemek olarak kullanabilir miyim?

Tüm yağlarımız gıda standartlarındadır. Ancak ülkemizde geçerli olan mevzuat uyarınca bir ürün ya kozmetik ya da yemek amaçlı olarak Satışa sunulabilmektedir. Satışta olan yağlarımız kozmetik amaçlı kullanım için satışa sunulmuştur. Bu sebeple biz yağlarımızı sadece harici olarak kullanmanızı öneririz.

Asset 25

Yağlarınızı en doğru şekilde nasıl saklayabilirim?

Havayla uzun süre temas, yağınızın ömrünü önemli ölçüde kısaltacaktır, bu nedenle, oksitlenmeyi en aza indirmek için kapağın sıkıca takıldığından emin olmalısınız. Yağ, doğrudan güneş ışığından uzak, serin ve karanlık bir yerde saklanmalıdır

Asset 25

Toptan satışınız var mı?

Bunun için bizimle lütfen bodivi@bodivi.com e-posta adresinden temasa geçin.

Başa Dön
Sepete eklendi
Sepet
Kapat

Sepetinizde ürün bulunmuyor.